Jak jinak sedět?

Informace o recenzi

Autor: Kateřina Flegrová

Publikováno: 30.12.2017

O autorovi

Vložte vlastní recenzi k recenzi

Psát články na Kanketsu a recenzovat články již napsané může kdokoliv. Jedinou podmínkou je registrace. Pokud již máte účet, přihlašte se. Pokud účet ještě nemáte, vyplňte krátký registrační formulář.

Hodnocení:
Podařilo se autorovi koncentrovaně vyjádřit myšlenku?

Ano

Splňuje článek gramatická a stylistická pravidla?

Ano

Myšlenka vyjádřená autorem recenzovaného článku je:

právně relevantní

srozumitelná

zajímavá

netriviální

originální

Klíčová slova
 rodinné právo

 soudnictví

Autorka má podle mě pravdu, pokud tvrdí, že se nad zasedacím pořádkem v jednací síni vlastně nikdo pořádně nezamýšlí. A to přesto, že jde o velmi zásadní věc. Přečtení její myšlenky mě přinutilo se nad tím pozastavit. Jak by ale měli účastníci řízení sedět? A kde by měl sedět soudce? Pokud jde o sporné řízení, měl by to být podle mě soudce, který autoritativně rozhoduje o tom, komu náleží právo. I přesto, že jeho úkolem je pokusit se strany přivést ke smíru, není právě ono postavení soudce uprostřed, a to ještě často na vyvýšeném stupínku, tedy vlastně nejem mezi stranami, ale i "nad" nimi, onen efekt, kterého chceme u soudu dosáhnout? Podle mě ano, protože u soudu už jsme proto, že jsme se dříve nedokázali dohodnout jinak a chceme, aby výše postavený soudce, náš spor vyřešil.  

Kanketsu je experimentální styl pro psaní odborných textů. Podstatou je stručné vyjádření myšlenky autora bez "vaty" okolo.